Osobní schůzky jsou možné v našem ateliéru na adrese Palackého 718/9 110 00 Praha 1 pouze po telefonické domluvě (775 873 129) v pracovních dnech po-pá 9:00-17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Světové celebrity dávají přednost lab-grown diamantům.

Laboratorní diamanty stále hlasitěji promlouvají do prodeje diamantů. Jejich oblíbenost stoupá i u světových celebrit. Podívejte se, které z nich jejich kouzlu už podlehly.

Americká filmová herečka Marilyn Monroe kdysi řekla: „Diamanty jsou vždy nejlepším přítelem ženy.“ Tento citát zná snad každá žena, a každá žena by si přála jeden tento třpytivý kámen vlastnit.

Být majitelkou prstenu s diamantem bylo v době krásné Marylin složité a drahé. Jenže rok 1954 vše změnil. Ptáte se proč?

Protože právě v tomto roce Tracy Hall ze společnosti General Electric postavil zařízení, které simulovalo přírodní podmínky vzniku těžených kamenů.  A tak světlo světa spatřily laboratorní diamanty, které tyto nádherné třpytivé drahokamy učinily postupem času daleko dostupnějšími.

Jejich prodej v posledním desetiletí stále stoupá. V roce 2015 činil prodej těchto drahokamů 16,2 miliard USD. Podle průzkumu Kenneth Research by v roce 2021 mohl v prodej laboratorních drahokamů dosáhnout hranice 15 % hodnoty nákupů diamantů ve šperkařské kvalitě.

Laboratorní diamanty jsou zajímavým prodejním artiklem i pro takové matadory šperkařského průmyslu jako je třeba společnost De Beers. Ta se přes 132 let věnovala prodeji pouze těžených kamenů. Do 90 let měla právě na tyto kameny monopol. V květnu 2018 však oznámila, že na trh uvádí kolekci šperků s laboratorními diamanty pod názvem Lightbox.

Lab-grown diamanty začaly postupně zaplavovat i svatební průmysl. Najdete je ve snubních i zásnubních prstenech světových značek. Z malého trendu se pomalu stává mainstream, který podporují i světové celebrity. Mnohé z nich jsou ekologičtí aktivisté a obhájci lidských práv.

Bindi Irwin 

Dcera zesnulého lovce krokodýlů Steve Irwina se v červenci 2019 zasnoubila s dlouholetým přítelem Chandlerem Powellem. Tento ochránce přírody předal své milé nádherný prsten s lab-grown diamantem. Vzdal tím hold její ekologické práci. 

irwing F4

Nikki Reed  

Herci Nikki Reed a Ian Somerhalder potvrdili své zasnoubení v únoru 2015, pouhých šest měsíců poté, co spolu začali chodit. Zatímco první zásnubní prsten  herečky Twilight neobsahoval laboratorně vypěstovaný diamant, později nechali svůj prsten upravit. 

 Nikki Reed 2 Nikki Reed

Penelope Cruz 

Herečka Penelope Cruz patří k nejhlasitějším obhájkyním lab-grown diamantů.  V roce 2018 se spojila s  ateliérem Swarovski a vytvořila kolekci syntetických šperků. Ty byly odprezentovány na 71. filmovém festivalu v Cannes. Kolekce se skládala z různých náhrdelníků, náušnic, náramků i prstenů. Kromě laboratorně pěstovaných diamantů obsahovala také designy ze syntetických safírů a rubínů. S oblibou tyto šperky nosí takové hvězdy jako Zendaya, Karlie Kloss, Laura Dern, Mandy Moore nebo Olivia Palermo. 

penelope penelope 3

 

Meghan Markle 

V lednu 2019 se Meghan Markle zúčastnila akce v Londýně a svůj outfit doplnila párem náušnic, které dekorovaly laboratorní diamanty od holandské klenotnické společnosti Kimai.

megan 

Lady Gaga  

Když se Lady Gaga v září 2018 zúčastnila londýnské premiéry filmu A Star is Born, na červeném koberci ji zdobily kromě nepřehlédnutelných šatů viktoriánského stylu od Alexandra McQueena i klastrové náušnice od londýnské návrhářky šperků Anabely Chan. Každou z nich zdobily sladkovodní perly a devět broušených laboratorních diamantů. 

gaga gaga 2

Emma Watson  

Herečka a aktivistka Emma Watson měla v roce 2018 na Academy Awards náušnice od společnosti Vrai & Oro, které byly vyrobené z recyklovaného zlata. Zdobily je laboratorní diamanty. 

watson  watson 3

Camila Mendes  

V listopadu 2018 se herečka Riverdale Camila Mendes zúčastnila udílení cen People's Choice Awards. Zdobil ji pětikarátový růžový diamant. 

Mendes  Mendes - prsten

Zoe Kravitz  

Americká herečka Zoe Kravitz na Met Gala 2019 došperkovala svůj outfit párem oslnivých náušnic od Anabely Chan. Náušnice zdobily perly doplněné lab-grown diamanty. 

kraviz 

tlacitko