Světové celebrity dávají přednost lab-grown diamantům.

Laboratorní diamanty stále hlasitěji promlouvají do prodeje diamantů. Jejich oblíbenost stoupá i u světových celebrit. Podívejte se, které z nich jejich kouzlu už podlehly.

Americká filmová herečka Marilyn Monroe kdysi řekla: „Diamanty jsou vždy nejlepším přítelem ženy.“ Tento citát zná snad každá žena, a každá žena by si přála jeden tento třpytivý kámen vlastnit.

Být majitelkou prstenu s diamantem bylo v době krásné Marylin složité a drahé. Jenže rok 1954 vše změnil. Ptáte se proč?

Protože právě v tomto roce Tracy Hall ze společnosti General Electric postavil zařízení, které simulovalo přírodní podmínky vzniku těžených kamenů.  A tak světlo světa spatřily laboratorní diamanty, které tyto nádherné třpytivé drahokamy učinily postupem času daleko dostupnějšími.

Jejich prodej v posledním desetiletí stále stoupá. V roce 2015 činil prodej těchto drahokamů 16,2 miliard USD. Podle průzkumu Kenneth Research by v roce 2021 mohl v prodej laboratorních drahokamů dosáhnout hranice 15 % hodnoty nákupů diamantů ve šperkařské kvalitě.

Laboratorní diamanty jsou zajímavým prodejním artiklem i pro takové matadory šperkařského průmyslu jako je třeba společnost De Beers. Ta se přes 132 let věnovala prodeji pouze těžených kamenů. Do 90 let měla právě na tyto kameny monopol. V květnu 2018 však oznámila, že na trh uvádí kolekci šperků s laboratorními diamanty pod názvem Lightbox.

Lab-grown diamanty začaly postupně zaplavovat i svatební průmysl. Najdete je ve snubních i zásnubních prstenech světových značek. Z malého trendu se pomalu stává mainstream, který podporují i světové celebrity. Mnohé z nich jsou ekologičtí aktivisté a obhájci lidských práv.

Bindi Irwin 

Dcera zesnulého lovce krokodýlů Steve Irwina se v červenci 2019 zasnoubila s dlouholetým přítelem Chandlerem Powellem. Tento ochránce přírody předal své milé nádherný prsten s lab-grown diamantem. Vzdal tím hold její ekologické práci. 

irwing F4

Nikki Reed  

Herci Nikki Reed a Ian Somerhalder potvrdili své zasnoubení v únoru 2015, pouhých šest měsíců poté, co spolu začali chodit. Zatímco první zásnubní prsten  herečky Twilight neobsahoval laboratorně vypěstovaný diamant, později nechali svůj prsten upravit. 

 Nikki Reed 2 Nikki Reed

Penelope Cruz 

Herečka Penelope Cruz patří k nejhlasitějším obhájkyním lab-grown diamantů.  V roce 2018 se spojila s  ateliérem Swarovski a vytvořila kolekci syntetických šperků. Ty byly odprezentovány na 71. filmovém festivalu v Cannes. Kolekce se skládala z různých náhrdelníků, náušnic, náramků i prstenů. Kromě laboratorně pěstovaných diamantů obsahovala také designy ze syntetických safírů a rubínů. S oblibou tyto šperky nosí takové hvězdy jako Zendaya, Karlie Kloss, Laura Dern, Mandy Moore nebo Olivia Palermo. 

penelope penelope 3

 

Meghan Markle 

V lednu 2019 se Meghan Markle zúčastnila akce v Londýně a svůj outfit doplnila párem náušnic, které dekorovaly laboratorní diamanty od holandské klenotnické společnosti Kimai.

megan 

Lady Gaga  

Když se Lady Gaga v září 2018 zúčastnila londýnské premiéry filmu A Star is Born, na červeném koberci ji zdobily kromě nepřehlédnutelných šatů viktoriánského stylu od Alexandra McQueena i klastrové náušnice od londýnské návrhářky šperků Anabely Chan. Každou z nich zdobily sladkovodní perly a devět broušených laboratorních diamantů. 

gaga gaga 2

Emma Watson  

Herečka a aktivistka Emma Watson měla v roce 2018 na Academy Awards náušnice od společnosti Vrai & Oro, které byly vyrobené z recyklovaného zlata. Zdobily je laboratorní diamanty. 

watson  watson 3

Camila Mendes  

V listopadu 2018 se herečka Riverdale Camila Mendes zúčastnila udílení cen People's Choice Awards. Zdobil ji pětikarátový růžový diamant. 

Mendes  Mendes - prsten

Zoe Kravitz  

Americká herečka Zoe Kravitz na Met Gala 2019 došperkovala svůj outfit párem oslnivých náušnic od Anabely Chan. Náušnice zdobily perly doplněné lab-grown diamanty. 

kraviz 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení