Osobní schůzky jsou možné v našem ateliéru na adrese Palackého 718/9 110 00 Praha 1 pouze po telefonické domluvě (775 873 129) v pracovních dnech po-pá 9:00-17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

5 důvodů, proč si vybrat šperk s lab-grown diamanty

Lab-grown diamanty jsou revolucí ve světě šperkařství. Příběh těchto kamenů se začal psát již v roce 1954. Nicméně posledních 10 let jejich popularita stále roste. 
Laboratorně pěstované diamanty jsou identické s těženými diamanty po stránce chemické, strukturální i optické. Několik rozdílů však tady je:  

Rozdílný původ

Lab-grow diamanty se na rozdíl od těžených diamantů pěstují pomocí vyspělých technologií v čistém prostředí laboratoře. 

Ekologie

Kvůli 1 ct dokonalého diamantu není potřeba vytěžit 250 tun zeminy a změnit tak ekosystém tamní krajiny. 

Etika  

Na lab-grown diamanty nikdy nepadne podezření, že na každých 1000 dělníků pracujících v diamantových dolech připadá 1 zraněný. 

Bezkonkurenční ceny 

Žádný diamant není zdarma, ale díky kratšímu dodavatelskému řetězci jsou lab-grown diamanty levnější minimálně o 30 %.

Výjimečná kvalita 

Díky svému výjimečnému složení na molekulární úrovni mají všechny laboratorně pěstované diamanty nejvyšší kvalitu 2a. Tuto kvalitu má pouze 1 % těžených diamantů.  

Pokud se vám líbí tyto myšlenky, prohlédněte si kolekci zlatých šperků s lab-grown diamanty a začněte psát spolu s námi příběh lab-grown diamantů v České republice! Ať hledáte netradiční dar v podobě prstenu s diamantem pro svojí drahou polovičku, dárek k výročí nebo další šperky pro výjimečné události, jsme tu pro vás. 

 

tlacitko