Osobní schůzky jsou možné v našem ateliéru na adrese Palackého 718/9 110 00 Praha 1 pouze po telefonické domluvě (775 873 129) v pracovních dnech po-pá 9:00-17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Jak vybrat první dětské náušnice?

Náušnice jsou překrásnou ozdobou, která dokonale podtrhne krásu vašeho děťátka v prvních letech života. Při jejich výběru byste ovšem měli pečlivě zvážit například dobu a způsob propíchnutí dětského ouška i vhodný materiál a zapínání. Jak správně vybrat dětské náušnice?

 Blog _clanek_destske naušice Blossom mini

Kdy dítěti propíchnout uši?

Asi první, co budete při hledání vhodných náušnic pro vaše děťátko řešit, je propíchnutí ouška. Nejvhodnější období k tomuto úkonu je od 3. do 6. měsíce věku dítěte. V tomto věku totiž ještě děti nemívají strach z doktorů a zároveň se nedotýkají svých uší, což v pozdějším věku představuje jisté riziko. Před zákrokem by dítě mělo být v každém případě již očkované hexavakcínou, případně vakcínou proti tetanu.

Způsoby, jak propíchnout dítěti uši, jsou v zásadě dva. Prvním je klasické propíchnutí oušek pomocí jehly. U této metody je vhodné použít dětské náušničky s nasazováním ze zadní strany lalůčku, které se zasunou při vytažení jehly. Druhým způsobem, který se u rodičů těší mnohem větší oblibě, je nastřelení. Jedná se o rychlejší a navíc méně bolestivou alternativu, po které navíc ouško téměř nekrvácí a nehnisá. Díky tomu není nutné po zákroku o ránu jakkoliv pečovat. V tomto případě nosí miminko po nastřelení náušnice až do zahojení ranek speciální náušnice vyrobené z chirurgické oceli nebo lékařského bioplastu. Po uplynutí několika týdnů po vpichu je možné tyto náušnice vyměnit za vámi vybrané kousky.

 Blog _clanek_destske naušice_Blossom

Podle čeho vybírat náušnice pro děti?

Design hraje obecně u šperků velmi důležitou roli, ale při vybírání náušnic pro miminka a velmi malé děti jsou důležitější i jiné parametry. Jako rodiče byste měli zvážit především:

  • Materiál
  • Způsob zapínání
  • Design

 Z jakého materiálu by měly být dětské náušnice?

Nejvíce vhodným materiálem prvních náušnic je zlato. U bílého, žlutého i růžového zlata je totiž nejnižší pravděpodobnost vyvolání alergické reakce. Náušnice ze zlata jsou samozřejmě o něco dražší než šperky vyrobené z jiných kovů, ale v tomto případě se investice rozhodně vyplatí. Přípustné jsou také šperky z oceli nebo stříbra, ovšem pouze pokud jsou povrchově upraveny rhodiem. Rhodiování totiž náušnicím kromě krásného lesku zajistí také hypoalergenní vlastnosti.

 Blog _clanek_destske naušice CH_naramek

Jaké zapínání by měly mít dětské náušnice?

Velmi důležitým parametrem při výběru dětských náušnic je způsob zapínání. Pro děti ve věku od 3 měsíců je nejvhodnějším typem brizura. Jedná se o spolehlivý mechanismus, se kterým nedochází k samovolnému otevření. Naše náušnice z bílého zlata s diamantem Cute Heart jsou ideální volbou pro nejmenší děti. Tento ručně vyrobený šperk z hypoalergenního kovu zdobí broušený laboratorní diamant a disponuje bezpečným zapínáním brizura. Nadčasový design s moderním vyobrazením srdce je skvělým vyjádřením rodičovské lásky.

 Blog_dětské naušnice_CH

Pro děti od 6 měsíců se často používají náušnice s uzávěry ve tvaru puzety. Jedná se o jednoduché zapínání, kdy se na tyčinku náušnice nasouvá puzeta bránící vypadnutí náušnice. Toto zapínání je sice méně spolehlivé, na druhou stranu se při zachycení snadno uvolní, a zabrání tak případnému poranění.

Nejvíce odolným typem je zapínání na šroubek. Náušnice jsou v tomto případě opatřeny závitem, který se našroubuje na uzávěr, což minimalizuje možnost, že dojde ke ztrátě náušnice. Překrásnou ozdobou pro malé parádnice s uzávěrem na šroubek jsou náušnice z bílého zlata s diamantem Blossom mini. Ústředním motivem je originální vyobrazení jemného květu s laboratorním diamantem uprostřed. Toto precizní šperkařské dílo dá skvěle vyniknout něžné dívčí kráse. V sortimentu máme navíc i verzi pro maminky, které svůj outfit rády ladí s oblečením a doplňky své dcerky. 

Jaký vybrat design dětských náušnic?

Teprve poté, co vyberete vhodný materiál a mechanismus zapínání dětských náušnic, vás čeká ta nejzajímavější část – výběr designu. Myslete při tom na to, že čím je dítě menší, tím drobnější a lehčí by náušnice měly být. Velikost náušnic u miminka by neměla přesahovat 4 milimetry. Z důvodu bezpečnosti se vyhněte ostřejším hranám a masivním vzorům. Nevhodné jsou i klenoty, u kterých hrozí riziko zachycení za oblečení, nebo by mohly dětskou pokožku dřít či škrábat. U nás v TIAMI najdete v kategorii dětských náušnic šperky vyrobené výhradně ze zlata a laboratorních diamantů. Vynikají tak nejen svým originálním designem, ale také mimořádnou kvalitou materiálů a neomezenou životností. Dětské náušnice od TIAMI tak mohou být navždy připomínkou lásky, s níž byly věnovány.

Blog_Sweitte_grandi clasic

tlacítko