Oslavy svatého Valentýna s lab-grown diamanty

Svatý Valentýn je původně anglosaským svátkem lásky, který však v posledních desetiletích získal svou neochvějnou tradici i u nás v Evropě. V Čechách máme ještě i překrásný svátek Prvního máje, kdy je lásky čas. 14. únor, na nějž svatý Valentýn připadá, je však především svátkem milostným. Svátkem, kdy si zamilované páry připomínají, jak důležitá a neochvějná je pro ně láska jednoho k druhému.  

Cute Heart žlutá 1920x900 Pure love, Little Heart 1920 x 900 Cute Heart triple 1920x900 
 
Vznik tohoto svátku má zajímavou a velmi romantickou historii s tragickým přesahem. Historici se domnívají, že kořeny této tradice sahají až do starověkého Říma k svátku Lupercalia. Předvečer těchto oslav byly do tzv. urny lásky vloženy lístečky se jmény dívek, z nichž si následně mladíci vylosovali jméno té, která se měla stát jeho milovanou v příštím roce. Se svatým Valentýnem se však tyto oslavy propojily až díky osudu kněze Valentýna, který v Římě působil za vlády Claudia II.  
 
Tento vládce zakazoval svým vojákům zásnuby, protože se obával, že zasnoubení či sezdaní muži nebudou chtít opustit svou milovanou a odejít do boje. Kněz Valentýn však i přes tento zákaz zasnoubené páry v tajnosti oddával, za což byl následně právě 14. února popraven. Díky jeho hrdinským činům ve jménu pravé lásky si tak i my rok co rok v tento den připomínáme, jak důležitá je láska, která nám pomůže překonat i ty největší životní překážky. Stejně, jako je párům pomáhal překonat svatý Valentýn.  
 
Tento svátek je tradičně spojován také s nejrozšířenějším symbolem lásky - srdcem. To je univerzálním vyjádřením toho, že naší milovanou osobu pořád nosíme a střežíme ve svém srdci. V naší západní moderní civilizaci je proto obrovsky rozšířená tradice věnovat své milované osobě na svátek zamilovaných předmět ve tvaru či s ozdobou srdce. Šperky jsou v tomto ohledu zdaleka nejpopulárnější. Podle průzkumů jsou navíc šperky ve tvaru či s ozdobou srdce tím nejrozšířenějším designem, pro nějž při nákupech sahají muži, aby potěšili své drahé polovičky. Ženy samy pro sebe šperky se srdcem nakupují podstatně méně.  
 
U nás v Tiami je láska a všechny její druhy tím, co nás pohání vpřed. Vyjádřit svůj vřelý cit, vděk a úctu milované osobě skrze unikátní šperk s dokonalou brilancí lab-grown diamantů nám dává obrovský smysl. Diamant totiž stejně jako srdce symbolizuje lásku, která vydrží. Díky svým ojedinělým kvalitám - překrásnému třpytu, eleganci a zároveň neochvějné odolnosti vůči okolním vlivům - jakoby přesně kopíroval to, co opravdová láska představuje. Svá láskyplná slova a gesta tak můžete svým milovaným skrze šperk s diamantem zhmotnit do podoby, která je bude zdobit a těšit úplně každý den.  

Všechny naše šperky z bílého, růžového či žlutého zlata obsahují udržitelné laboratorní diamanty s dokonalou brilancí a zároveň jistotou, že jejich vznik nijak neuškodil naší milované planetě. Naše kolekce, které se však nejvíce hodí pro oslavu svatého Valentýna a vaší jedinečné lásky jsou Cute Heart nebo Little Heart. Obě tyto série jsou v duchu nejoblíbenějšího symbolu lásky designované ve tvaru srdce a obsahují náramky, přívěsky na krk, prsteny i náušnice s lab-grown diamanty. Díky nim můžete svou drahou polovičku při valentýnských oslavách překvapit krásným šperkem vyrobeným přímo v našem ateliéru v centru Prahy.  

cute Heart 1920x 900 Pure Love růžová 1920x900 cute Heart růžová 1920x900 
 
Ke každému šperku obdržíte i certifikát původu s potvrzením kvality použitých diamantů, originální krabičku z plně biologicky odbouratelného materiálu a dárkové balení, do nějž můžete pro svou milovanou osobu ukrýt další dojemné překvapení v podobě osobního vzkazu nebo fotografie. Pokud tedy tápete nad tím pravým dárkem k svátku svatého Valentýna, naším zlatým šperkem s lab-grown diamanty zcela určitě dokonale vyjádříte svou lásku a svým milovaným věnujete ozdobu, která jim vaše neochvějné city bude den, co den mile připomínat.