Osobní schůzky jsou možné v našem ateliéru na adrese Palackého 718/9 110 00 Praha 1 pouze po telefonické domluvě (775 873 129) v pracovních dnech po-pá 9:00-17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Co jsou lab-grown diamanty?

... začínáme psát příběh laboratorně pěstovaných diamantů v České republice

Nádherný třpyt diamantů milují celé generace žen. Jejich neuvěřitelnému kouzlu podlehla Rihanna, Jennifer Lopez, Beyoncé, Lady Gaga nebo Meghan Markle. Kvůli vysoké ceně a překrásné brilanci se staly symbolem věčné lásky. Bohužel některé aspekty spojené s těžbou diamantů nebyly vždy zcela v souladu s obecně uznávanými hodnotami.

Pokud vám až do této chvíle morální důvody nedovolily vlastnit krásný diamant, určitě vás potěší následující informace - na český trh vstupuje nový typ diamantů, které se na rozdíl od přírodních netěží a nedevastují tak přírodu, ale vznikají v čistém prostředí laboratoře.

Tiami lab-grown diamant

Vyrobené diamanty neboli lab-grown diamanty mají řadu výhod. Kromě toho, že jsou šetrnější k životnímu prostředí a na jejich získání není potřeba využít ničivou sílu hlubinné těžby, jsou uměle pěstované diamanty výsledkem společensky odpovědné práce. Nelpí na nich podezření z násilí na lidech ani porušování lidských práv.

Laboratorně vyráběné diamanty (tzv. lab-grown) mají třpyt a brilanci stejnou jako těžené kameny. Jsou identické nejen po optické stránce, ale i po stránce chemické a strukturální. Jejich cena je zhruba o 30 % nižší.

Všechny uměle vyrobené diamanty se mohou pyšnit nejvyšší kvalitou 2a, kterou má pouze 1 % těžených diamantů. Patří mezi ně legendární diamanty Cullinan, Elizabeth Taylor nebo Kohinoor.

Laboratorní diamanty se vyrábí dvěma způsoby - Metodou CVD (Chemical Vapor Deposition), při které vzniká chemická depozice plynné fáze vodíku a metanu a metodou HPHT (High-pressure High-temperature), která při výrobě využívá vysokou teplotu i tlak. Díky těmto metodám vznikají dokonalé diamanty bez jakéhokoliv barevného nádechu. Takový diamant je označen jako alfa a je zcela k nerozeznání od přírodního diamantu.

Zakoupením laboratorně vyrobeného diamantu od evropské značky TIAMI získáte za své peníze tu nejvyšší kvalitu s certifikovaným původem. Takže vás už nikdy nemusí trápit otázky původu tohoto nádherného drahokamu.

tlacitko