Objednávky vytvořené od 2.7 do 6.7. budeme expedovat až 7.7. Děkujeme za pochopení!

Co jsou lab-grown diamanty?

... začínáme psát příběh laboratorně pěstovaných diamantů v České republice

Nádherný třpyt diamantů milují celé generace žen. Jejich neuvěřitelnému kouzlu podlehla Rihanna, Jennifer Lopez, Beyoncé, Lady Gaga nebo Meghan Markle. Kvůli vysoké ceně a překrásné brilanci se staly symbolem věčné lásky. Bohužel některé aspekty spojené s těžbou diamantů nebyly vždy zcela v souladu s obecně uznávanými hodnotami.

Pokud vám až do této chvíle morální důvody nedovolily vlastnit krásný diamant, určitě vás potěší následující informace - na český trh vstupuje nový typ diamantů, které se na rozdíl od přírodních netěží a nedevastují tak přírodu, ale vznikají v čistém prostředí laboratoře.

Tiami lab-grown diamant

Vyrobené diamanty neboli lab-grown diamanty mají řadu výhod. Kromě toho, že jsou šetrnější k životnímu prostředí a na jejich získání není potřeba využít ničivou sílu hlubinné těžby, jsou uměle pěstované diamanty výsledkem společensky odpovědné práce. Nelpí na nich podezření z násilí na lidech ani porušování lidských práv.

Laboratorně vyráběné diamanty (tzv. lab-grown) mají třpyt a brilanci stejnou jako těžené kameny. Jsou identické nejen po optické stránce, ale i po stránce chemické a strukturální. Jejich cena je zhruba o 30 % nižší.

Všechny uměle vyrobené diamanty se mohou pyšnit nejvyšší kvalitou 2a, kterou má pouze 1 % těžených diamantů. Patří mezi ně legendární diamanty Cullinan, Elizabeth Taylor nebo Kohinoor.

Laboratorní diamanty se vyrábí dvěma způsoby - Metodou CVD (Chemical Vapor Deposition), při které vzniká chemická depozice plynné fáze vodíku a metanu a metodou HPHT (High-pressure High-temperature), která při výrobě využívá vysokou teplotu i tlak. Díky těmto metodám vznikají dokonalé diamanty bez jakéhokoliv barevného nádechu. Takový diamant je označen jako alfa a je zcela k nerozeznání od přírodního diamantu.

Zakoupením laboratorně vyrobeného diamantu od evropské značky TIAMI získáte za své peníze tu nejvyšší kvalitu s certifikovaným původem. Takže vás už nikdy nemusí trápit otázky původu tohoto nádherného drahokamu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení