Osobní schůzky jsou možné v našem ateliéru na adrese Palackého 718/9 110 00 Praha 1 pouze po telefonické domluvě (775 873 129) v pracovních dnech po-pá 9:00-17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Gabriela Dědičová a její diamantový příběh

Gabriela DědičováJednatelka společnosti TIAMI, Gabriela Dědičová, pracuje v oboru diamantů přes 10 let. Svoji kariéru začínala v české firmě zaměřené na investiční diamanty a diamantové šperky. Velice brzy zjistila, že systém prodeje této společnosti jí nevyhovuje, a tak se sama pustila do podnikání v diamantech.   

Přestože začátky nebyly jednoduché, nakonec se vše povedlo. Gabriela začala naplno obchodně spolupracovat s dodavateli přímo z belgických Antverp.  

Když se jí zeptáte na to, jaké bylo její první setkání s diamanty, s úsměvem odpoví: „Bylo to v Austrálii, kam jsem po vysoké škole odjela. Právě tam jsem navštívila diamantový důl, ve kterém se dříve tyto drahokamy těžily. Bohužel ani jeden jsem si odtud neodvezla.“ 

Po narození syna Gabriela přehodnotila svůj pohled na svět . Začalo jí více záležet na tom, v jakém prostředí bude vyrůstat generace současných dětí.  

Při hledání různých alternativ objevila informace o lab-grown diamantech. Po detailnějším prostudování tohoto tématu svůj koncept podnikání změnila a vyměnila těžené diamanty za ty laboratorní.

I když se v České republice objevily syntetické diamanty relativně nedávno, historie laboratorní výroby těchto drahokamů sahá už do roku 1954. 

Lab-grown diamanty mají své příznivce i odpůrce. Hlavními důvody, proč jsou pro mnohé zajímavým artiklem, je nižší cena při stejné kvalitě (laboratorně pěstované diamanty jsou cca o 30 % levnější než těžené kameny), ale především ekologie a udržitelnost.

A právě tyto skutečnosti se staly firemní filozofií společnosti TIAMI. „Ve špercích používáme laboratorně pěstované diamanty, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou šetrnější k naší planetě. Dárkové krabičky vyrábíme z biologicky plně odbouratelného materiálu jako je kukuřičný, bramborový škrob či cukrová třtina. Tiskneme si je sami na 3D tiskárně od české firmy PrusaLab.  

Používáme certifikáty pravosti, které jsou vyrobeny z recyklovaného plastu. Plastové obaly z IGI certifikátů, které chodí přímo z laboratoře, sbíráme a vracíme zpátky. Přepravní obaly máme vyrobeny z plně recyklovatelného materiálu. A dokonce i naše lepící páska je papírová,“ dodává s úsměvem Gabriela. 

Prsten Pure LineVést český startup nebylo nikdy Gabrieliným snem. Jako malá holčička chtěla být spíš chemikem jako její maminka, která ji často brala do laboratoře.  
Nakonec vystudovala fyzioterapii. Po ukončení vysoké školy odletěla bez znalosti angličtiny do Austrálie a následně žila na Novém Zélandu, v Irsku a ve Střední Americe. Po 10 letech se vrátila zpátky do Čech, a začala psát svůj diamantový příběh. 

Gabriela je velmi kreativní, cílevědomá, otevřená, komunikativní, zvídavá i pracovitá žena, která se kromě vedení firmy TIAMI stará o 5letého syna. Ten ji, jak sama říká, velmi inspiruje. Čas strávený s rodinou považuje za velký dar a životní radost. 

Podobně jako každý z nás i ona má své plány a sny. Ráda by se vrátila k cestování. Chtěla by vidět Afriku, kterou nemá dobře procestovanou.

A jaké je životní krédo jednatelky společnosti TIAMI?

„Nevím, jestli je to úplně krédo, ale jsem přesvědčená o tom, že pozitivní myšlení přitahuje pozitivní výsledky,“ dodává nakonec Gabriela. 

 

 

 

tlacitko