Osobní schůzky jsou možné v našem ateliéru na adrese Palackého 718/9 110 00 Praha 1 pouze po telefonické domluvě (775 873 129) v pracovních dnech po-pá 9:00-17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Syntetický diamant – seznamte se s klenoty budoucnosti

Šperky zdobené diamanty jsou již od pradávna symbolem luxusu a prosperity. Kromě toho vypovídají o vytříbeném vkusu a smyslu pro detail svého majitele. Není tedy divu, že diamantové klenoty s oblibou nosí slavné osobnosti jako Lady Gaga, Rihanna nebo britská vévodkyně Kate. Nejnovějším trendem jsou laboratorně vypěstované diamanty. Jak syntetické diamanty vznikají a jaké jsou jejich přednosti a vlastnosti?

Syntetický diamant šetří přírodu i vaše konto

Diamanty jsou nejtvrdší přírodní minerály a pro svou čistotu a odolnost patří k nejcennějším drahým kamenům. Hmota diamantu je tvořena uhlíkem, tedy nejběžnějším prvkem na Zemi, jehož krystalická forma ovšem může vzniknout jen za extrémních tlakových a teplotních podmínek. Tyto extrémní podmínky panují pouze stovky kilometrů pod zemským povrchem – v činných sopkách. Z nitra sopek pak diamanty putují k zemskému povrchu při vulkanické činnosti a následně se těží povrchovou nebo hlubinnou těžbou.

Těžba diamantů je ekonomicky i energeticky velmi náročná a nevratně poškozuje životní prostředí

Kromě výjimečných fyzikálních a estetických vlastností mají diamanty ovšem i své stinné stránky. Všeobecně známým faktem je, že je jejich těžba ekonomicky i energeticky velmi náročná a nevratně poškozuje životní prostředí. Především v některých na diamanty bohatých zemích Afriky nebo latinské Ameriky je těžba drahých kamenů navíc poznamenána potlačováním lidských práv, nebo dokonce válečnými konflikty. Naštěstí ovšem existuje způsob, který umožňuje zdobit se diamantovými šperky bez výčitek z negativních ekologických a sociálních dopadů – syntetické diamanty.

Diamantový luxus bez výčitek

Metody umělé výroby diamantů prošly za posledních 30 let významným vývojem. Díky tomu je dnes možné v laboratoři vyrobit dokonalé diamanty, které jsou vzhledem i vlastnostmi k nerozeznání od těch přírodních. Jejich třpyt a brilance jsou identické s těženými, a tak se uměle vypěstované diamanty pyšní nejvyšší kvalitou 2a, které dosahuje pouze 1 % přírodních kamenů. V rámci Česka je jasným lídrem v segmentu syntetických diamantů úspěšná značka TIAMI, jejíž příběh se píše už více než 3 roky. Každý šperk od TIAMI zdobený lab-grown diamantem je opatřen certifikátem zaručujícím jeho původ a mimořádnou kvalitu.

Každý šperk od TIAMI zdobený lab-grown diamantem je opatřen certifikátem zaručujícím jeho původ a mimořádnou kvalitu

Mezi výhody syntetických diamantů patří také to, že jsou šetrné k přírodě. Nezískávají se těžbou, a tak při jejich vzniku nedochází k drancování krajiny a nejsou ani zdrojem konfliktů či porušování lidských práv. V porovnání s těžbou se při výrobě lab-grown diamantů spotřebuje poloviční množství energie, až sedminásobně nižší množství vody a celková uhlíková stopa je výrazně nižší. Pro zákazníky, kteří si chtějí dopřát luxus, se tak jedná o jedinou udržitelnou alternativu diamantů. Každého kupujícího navíc potěší, že jsou syntetické diamanty zhruba o 30 % levnější a nadměrně tedy nezatěžují životní prostředí ani peněženku.

Moderní klenoty pro každou příležitost

Šperky se syntetickými diamanty jsou zaručeně správnou volbou pro jakoukoliv příležitost. Pokud je například věnujete jako luxusní dárek, dáte obdarovanému zároveň najevo, že máte vynikající vkus a záleží vám na udržitelnosti. Vedle výše uvedených výhod mají diamantové šperky od TIAMI i další přednosti. Kromě precizního klenotu s nadčasovým designem se vám dostane individuální péče a získáte 3letý servis zdarma. Samozřejmostí je také možnost úprav na přání nebo kompletní výroba na zakázku. Všechny šperky TIAMI jsou baleny v recyklovatelném balení, na které je v dárkové verzi možné umístit osobní vzkaz. Ukažte, že jdete s dobou a pořiďte si svůj první syntetický diamant nebo výjimečný dárek pro někoho, na kom vám záleží.

Kolekce šperků TIAMI - Můj první diamant


Prohlédnout šperky Tiami