Osobní schůzky jsou možné v našem ateliéru na adrese Palackého 718/9 110 00 Praha 1 pouze po telefonické domluvě (775 873 129) v pracovních dnech po-pá 9:00-17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Pomáháme v boji proti koronaviru

Od 12. března se naše republika nachází ve výjimečném stavu z důvodu koronaviru. Tato situace nenechává nikoho v klidu. Všichni vnímáme, že naše společnost potřebuje pomoci. Když jsme zaznamenali výzvu společnosti Prusa Research, od které máme 3D tiskárnu na tisk našich dárkových krabiček TIAMI, bylo rozhodnuto. 

Nastudovali jsme všechny potřebné materiály, které jsou zveřejněné na www.prusa.cz/covid-19 nebo ve facebookové komunitě 3D tiskem proti COVID-19, jejíž jsme členem, a začali jsme připravovat ochranné štíty pro zdravotníky. 

V tuto chvíli na naší tiskárně tiskneme čelenky, které tvoří nosnou část štítu a doplňujeme je jak o plexisklo nebo jiný průhledný materiál, který zabrání přenosu kapének viru, tak o textilní gumu, která udrží ochranný štít na hlavě.  
 
Výroba ochranných štítů v Tiami    Výroba ochranných štítů v Tiami
 
 
I když v této náročné době je složité nakupovat potřebný materiál, vše se daří řešit online.  
Zpočátku nám výroba jedné čelenky trvala až 2,5 hodiny. Tento dlouhý čas nám neumožňoval pokrývat velkou poptávku z řad zdravotníků. Upravili jsme tedy parametry štítu a náš výrobní čas se zkrátil na 45 min. 

Díky této úpravě můžeme v našich podmínkách s rouškou a ochrannými rukavice denně vyrobit až 18 kusů ochranných pomůcek, které pomáhají. 

Výroba ochranných štítů v Tiami  Výroba ochranných štítů v Tiami
 
 
Rozhodně nepatříme k velkoproducentům ochranných štítů, jsme šperkaři, ale přesto cítíme potřebu podílet se na pomoci zdravotníkům. V tuto chvíli jsme vlastními silami vyrobili a předali prvních 100 kusů.

Naše ochranné pomůcky využívají tyto zařízení: 

  • Interní a cévní ambulance, poliklinika Dobrovského Brno 
  • Ortopedická ambulance NZZ doc. Hrazdíry Brno 
  • Neurologická ambulance Pozořice  
  • Léčebna dlouhodobě nemocných v brněnském univerzitním kampusu  
  • Neurochirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice 
  • Ordinace praktického lékaře - Mudr. Radim Klíma, České Budějovice 
  • Drobní podnikatelé a služby v Zelenči 

Ochranné pomůcky od Tiami v praxi Ochranné pomůcky od Tiami v praxi Ochranné pomůcky od Tiami v praxi Ochranné pomůcky od Tiami v praxi

 
Pevně věříme, že tato situace brzy skončí a všichni se budeme moci vrátit k normálnímu životu. Spolu to zvládneme! 

tlacitko