5 zaručených způsobů, jak zjistit správnou velikost prstenu

Plánujete koupit zlatý prstýnek? Připravujete překvapení? Nevíte, jak zjistit správnou velikost? Už se nemusíte trápit. Poradíme vám 5 dokonalých metod, které vám zaručeně pomohou.  

Obecně:

Velikost prstenu se uvádí v níže uvedených hodnotách: 

Vnitřní průměr prstenu (např. 18 mm) 
EU velikost prstenu např. 53, udává vnitřní obvod prstenu v délce 53 mm  

Pár tipů na úvod: 

 • Ideální je nechat si prst změřit ve zlatnictví. 
 • Pokud si chcete změřit prst sami, udělejte to při pokojové teplotě hned několikrát denně (5x). Velikost vašeho prstu se během dne může měnit. 
 • Nejste si jisti velikostí prstenu a zvažujete dvě velikosti? Vždy si vyberte tu menší. Menší prsten je jednodušší zvětšit. 
 • Máte tenké prsty a velké klouby? Měli byste si zakoupit takový prsten, který pohodlně přetáhnete přes kloub. Prsten bude trochu volnější, ale rozhodně ho neztratíte. 

5 dokonalých rad 

1. Využijte služeb odborníků.

Využít služeb profesionálního zlatnictví je ta nejlepší cesta. Odborník vám změří prst pomocí speciálních kovových měřících kroužků. Vždy si zvolte menší velikost. Nezapomínejte, že měřící kroužek musíte přetáhnout přes kloub.  
Jestliže nechcete využít služeb zlatnictví v okolí a zvolíte si možnost vyzkoušet vybraný prsten v našem showroomu, kontaktujte nás.  Domluvíme si spolu osobní setkání a vše osobně vyřešíme.  

2. Zjistěte požadovanou velikost dle stávajícího prstenu  

Máte doma prsten, který vy nebo vámi obdarovaná osoba nosí a neumíte zjistit jeho velikost? Využijte služeb zlatnictví ve vašem okolí. Zlatník zjistí velikost prstenu nasazením na měřící trn.  

3. Změřte vnitřní průměr prstenu pomocí pravítka 

Velmi oblíbenou a nenáročnou metodou je měření velikosti prstenu pomocí pravítka. Při této metodě je důležité změřit vnitřní průměr prstenu a do objednávky uvést velikost prstenu v mm. 
 
Velmi jednoduchou metodou je měření velikosti prstenu prostřednictvím pomůcky zde. Stačí si ji jen vytisknout a přiložením na správný vzor zjistit správnou velikost.   

4. Zjistěte velikost prstenu pomocí provázku 

Tento způsob je velmi jednoduchý.  

 • Vyberte si kus provázku, který nepruží.
 • Provlékněte ho pod měřeným prstem.
 • Provázek obtočte kolem prstu tak, abyste ho protáhli přes kloub.
 • Označte si viditelně oba konce provázku.
 • Provázek natáhněte a přiložte k pravítku, vyznačené rozmezí vám ukáže velikost vašeho prstenu.

5. Využijte náš měřící proužek zdarma 

Elegantní metodou, jak zjistit správnou velikost prstenu, je objednat si u nás bezplatný měřící proužek. Je to snadná metoda, pomocí které jednoduše zjistíte velikost prstu. Měřící proužek je pásek, ze kterého uděláte měřící kroužek, když jeden konec protáhnete "sponou". V okýnku s lupou si přečtete velikost měřeného prstu, která odpovídá velikosti prstenu.

Pár rad ke správnému měření pomocí měřícího proužku: 

 • Měření proveďte několikrát v průběhu dne. 
 • Při utažení měřícího proužku sledujte, jestli se změní jeho velikost při přetahování přes kloub. V některých případech jsou prsty tenké, ale kloub je větší. Při definici velikosti prstene je potřeba brát na tuto skutečnost ohled. 
 • I když je proužek utažený, měl by umožňovat pohyb doprava a doleva bez změny velikosti. 
 • Pokud se rozhodujete mezi 2 velikostmi, zvolte vždy tu menší.
 • V případě, že si nejste jisti velikostí, určitě nás kontaktujte.  

Pokud máte o tento měřící proužek zájem, kontaktujte nás na eshop@tiami.cz. Tuto pomůcku vám dodáme do 7 pracovních dnů.  

tlacitko