Osobní schůzky jsou možné v našem ateliéru na adrese Palackého 718/9 110 00 Praha 1 pouze po telefonické domluvě (775 873 129) v pracovních dnech po-pá 9:00-17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Bílé, žluté a růžové zlato s lab-grown diamanty: Která kombinace bude slušet vašemu tónu pleti nejvíce?

Vybrat ten pravý šperk s lab-grown diamanty pro nás či naše blízké je někdy opravdu náročný úkol. Hlavně pokud si přejete, aby šperk podtrhnul a zvýraznil všechny přednosti jeho nositele. Pro snazší výběr je ideální zvolit barvu zlata a diamantu podle specifického tónu pleti dané osoby. Pokud použijete tato pravidla výběru, značně ho tak zúžíte, a navíc se můžete stoprocentně spolehnout, že díky nim rozhodně nikdy nešlápnete vedle. 

Pleťové podtóny se dělí se do tří kategorií – studený, teplý a neutrální. Ke každému z nich se přitom hodí jiná barva zlata nebo diamantů. 

Studený tón pleti 

Jeho charakteristika je poměrně výrazná, takže snadno určíte, jestli jde v tomto případě o vás. Pokud se rychle spálíte nebo se obecně špatně opalujete, máte výrazně prosvítající modré nebo nafialovělé žíly a vaše pokožka je celkově světlá, spíše se sklony ke zrůžovění či zarudnutí, máte nejspíše studený typ pleti. K tomu patří také přirozeně blond, černé nebo výrazně hnědé vlasy a oči na spektru od světle modré po tmavě hnědou. Ke studeným typům se nejvíce hodí stejně chladné kovy, z naší nabídky tudíž bílé a růžové zlato. Co se týká lab-grown diamantů, s tímto typem kůže vám budou slušet ty čiré, ale i výraznější modré nebo růžové.

932-6 86-6

 

Teplý tón pleti 

Tento druh pleti se vyznačuje přesně opačnou charakteristikou než typ studený. Pokud jsou vaše žíly spíše nažloutlé či olivové, rychle a dobře se opalujete, vaše pokožka má nádech zlatavý, hnědý či nažloutlý, oči máte zelené, modré nebo oříškové a vaše vlasy jsou v odstínu medové blond, zrzavé či hnědé s červenými záblesky, zcela určitě patříte do kategorie teplých tónů.

Pro tento typ pleti se nejvíce hodí stejně teple zbarvené šperky ze žlutého či růžového zlata, z laboratorních diamantů zase ty klasické čiré nebo žluté, které jsou však poměrně vzácné. 

 Střední Sweetie Grandi žluté zlato TIAMI VS LEA00729

Neutrální tón pleti 

Jestli se vám zdá, že charakteristika teplého ani studeného tónu pleti na vás příliš nesedí nebo se nacházíte někde uprostřed mezi oběma, patříte nejspíše mezi „neutrálky“. S výběrem si proto nakonec nemusíte příliš lámat hlavu – zlato bílé, žluté či růžové by vám mělo slušet pokaždé, stejně tak, jako lab-grown diamanty čiré či výrazněji zbarvené.

 

Pokud plánujete obdarovat svoji drahou polovičku netradičním dárkem, nebo třeba zásnubním prstenem s diamantem, myslete na základní poučky. Když při výběru toho pravého šperku přihlédnete k vašemu pleťovému podtónu, z naší nabídky si zaručeně vyberete. Kolekce Tiami obsahují šperky z bílého, růžového i žlutého zlata s čirými, růžovými nebo modrými laboratorními diamanty v té nejvyšší kvalitě.

tlacitko