Osobní schůzky jsou možné v našem ateliéru na adrese Palackého 718/9 110 00 Praha 1 pouze po telefonické domluvě (775 873 129) v pracovních dnech po-pá 9:00-17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Jak si říct o dárek?

Vánoce, narozeniny, výročí… příležitostí, kdy dostáváte hodnotné dárky, je během roku opravdu mnoho. A stejně tolik je i možností, že si rozbalíte dárek, který není úplně podle vašich představ, nebo je naopak zcela nevhodný. Abyste takovým nepříjemným situacím předešli, je dobré vědět, jak si říct o dárek, po kterém opravdu toužíte.

Nebojte se říct, co by vám (ne)udělalo radost

Obecně platí, že nevhodné dárky dostávají většinou ženy. Samotné ženy se většinou snaží partnerovi naslouchat, aby ho při vhodné příležitosti okouzlily perfektním dárkem. Na druhé straně muži jsou méně nároční a daleko lépe skousnou, když dostanou něco, co není úplně „to pravé ořechové“. Hlavní problém ovšem spočívá v tom, že se ženy ostýchají naznačit, co přesně by jim udělalo radost. Nejlepší radou tedy je, abyste se nebály jasně vyjádřit, co by vás potěšilo. Až bude vhodná příležitost, projevte zájem o konkrétní věc a rozhodně se nebojte začít hovor na téma dárků k různým příležitostem. Vysněný dárek, například diamantové náušnice, můžete také ukázat při společném nakupování, nebo na internetové stránce vašeho oblíbeného šperkařství. Ve vztahu, který je založen na vzájemné upřímnosti, si můžete zajisté dovolit jasně říct, že byste si danou věc přála při nějaké budoucí příležitosti dostat jako dárek. Dodat k tomu můžete, že jste si dobře vědoma toho, že výběr dárku pro vás může být složitý, a tak to chcete partnerovi usnadnit. Uvidíte, že bude jedině rád!

Blog_jak si říci o dárek_provázkový náramek s diamantem

 

Co je ještě horší než dostat nevhodný dárek? No přece dostávat ho opakovaně! Jestliže už tedy nechcete k příštím Vánocům dostat další noční košili, která stejně zůstane ležet na dně skříně, měli byste to tomu, kdo vás jí obdaroval, slušně říct. Na prvním místě nezapomeňte ocenit snahu, s jakou danou věc vybíral. Zmínit můžete i to, že kdyby byla situace opačná a on od vás dostal něco, co by se mu úplně nelíbilo, i vy oceníte upřímnost. Vše samozřejmě formulujte citlivě a pozitivně. Pro příště můžete navrhnout, že dárek vyberete společně. Při společné procházce se můžete zastavit u výlohy a ukázat třeba, jaký typ diamantových prstenů se vám líbí.

BLOG_luxusní diamantové šperky_křížek_1

Říct si můžete i o luxusní dárek!

Asi všichni z nás toužíme partnerovi věnovat dárek, kterým mu vyrazíme dech. A pokud je to možné, rádi darujeme něco luxusního a výjimečného. Pokud i vy patříte mezi ženy, které partner rád hýčká, mějte odvahu a s klidným svědomím mu dejte tip na luxusní dárek, kterým vás ohromí. Byla by přece totiž opravdu velká škoda, kdybyste dostala něco hodnotného, co si nikdy nevezmete na sebe!

BLOG_jak si říci o luxusní dárek_diamantové náušnice


Mezi luxusní dárky k výročí, k narozeninám či k jiné významné události, patří jedinečné zlaté šperky s laboratorními diamanty. Pokud je pro vás u klenotů kromě nejvyšší kvality, precizního zpracování a jedinečného designu důležitý také aspekt udržitelnosti, naznačte partnerovi, že dárkem od TIAMI vám splní vaše přání. Ideálně mu na webových stránkách ukažte, který konkrétní kousek je vaše srdcovka. Případně spojte příjemné s užitečným a navštivte nás v našem pražském ateliéru, kde si šperky společně prohlédnete a vyberete ten pravý. A pak už se budete moci jako za dětských let těšit na své narozeniny, další výročí, nebo třeba Vánoce.

tlacítko