Osobní schůzky jsou možné v našem ateliéru na adrese Palackého 718/9 110 00 Praha 1 pouze po telefonické domluvě (775 873 129) v pracovních dnech po-pá 9:00-17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Kolik by měl stát zásnubní prsten?

Když chce muž požádat svou partnerku o ruku, brzy dospěje k otázce, kolik by měl utratit za zásnubní prsten, aby své vyvolené dokázal, jak moc pro něj znamená. Cena zásnubního prstenu záleží na spoustě faktorů, od vašich finančních možností až po očekávání partnerky. Kolik by měl tedy stát zásnubní prsten? 

BLOG_briliant nebo diamant

 Cena zásnubního prstenu a pravidlo tří platů

Už od nepaměti platilo, že čím dražší materiál prstenu, tím hlubší vyznání lásky. Možná i proto vznikla poučka, že cena zásnubního prstenu by měla dosahovat dvou až tří měsíčních platů muže. Někteří se domnívají, že se tohoto “pravidla” musí držet, aby nevypadali, že chtějí na své milé ušetřit. Kde má ale toto pravidlo vůbec původ?

Pravidlo tří platů nemá kořeny v etice ani v ženských preferencích, ve skutečnosti vzniklo jako chytrý marketingový tah diamantové společnosti De Beers. Ta začala ve 30. letech v USA nabádat ve své kampani ke koupi prstenu s diamantem v ceně minimálně ve výši jednoho měsíčního platu. V 80. letech pak došlo k navýšení na dva celé platy a na japonském trhu se mluvilo dokonce o třech. 

Vy však žádné smyšlené zásady následovat nemusíte. Mnohem více se vám vyplatí rozmyslet si, kolik jste do prstenu opravdu schopni a ochotni investovat. Dnes většina mužů za prsten utratí asi tři týdenní platy

Zásnubní prsteny latka_MG_2701  stella m

Kolik by měl stát zásnubní prsten?

Výběr zásnubního prstenu by se měl odvíjet především od vašich finančních možností. Určitě nedává smysl se kvůli prstenu zadlužit nebo dostat do finančních potíží. Sami se musíte rozhodnout, jaká cena zásnubního prstenu je pro vás přijatelná. Konkrétní materiál, kámen a styl už pak závisí na cenové relaci, pro kterou se rozhodnete. Chcete o výběru vědět víc? Přečtete si také náš článek o tom, jak vybrat zásnubní prsten.

Zároveň však mějte na paměti, že zásnubní prsten má pro ženu nevýslovnou hodnotu, a to jak symbolickou, tak věcnou. Investujete-li do precizního a hodnotného šperku s diamantem, máte jistotu, že vaší drahé polovičce vydrží po celý život. Diamanty jsou investicí, která neztrácí na hodnotě a předává se z generace na generaci. Zlaté prsteny s diamantem vyžadují minimální péči, z prstu je není třeba vůbec sundávat a navíc nikdy neztratí svoji krásu. Stejně jako vaše láska. 

Laboratorní diamanty šetří přírodu i peněženku 

Zásnubní prsten s diamantem se při otevření krabičky nádherně zaleskne a akt žádosti o ruku povznese na novou úroveň. Král mezi drahými kameny svým oslnivým třpytem zaručeně rozzáří tvář každé ženy. Od těžených diamantů se však společnost spíše odvrací. Může za to dopad hlubinné těžby na životní prostředí, nelidské podmínky dělníků i válečné konflikty, které jsou s nimi spojeny. 

11_3Produkty cervenec863

Naštěstí se krásy diamantů nemusíme vzdávat, zvládneme totiž vytvořit jejich udržitelnou alternativu. Lab-grown diamanty, které se rodí v laboratoři, jsou šetrné nejen k přírodě, ale i k vaší peněžence. Zásnubní prsteny s laboratorním diamantem bývají až o 30 % levnější než prsten s diamantem těženým. Jde tak o jedinečnou možnost pořídit vaší milované diamant, i když máte limitovaný rozpočet. 

Pokud máte obavy, že mají diamanty z laboratoře nižší kvalitu, můžeme vás uklidnit. Laboratorní diamanty mají totožné vlastnosti jako diamanty, které vznikaly miliony let v zemském plášti. Svou udržitelnou výrobou a ohromující krásou se jim ve světě šperků dostává stále většího uznání. A není tak divu, že často zdobí i hvězdy na červeném koberci. Tak ozdobte nádherným šperkem s krásnou symbolikou i vaši vyvolenou.

zásnubní prsteny s laboratorními diamanty

Při rozhodování se o ceně zásnubního prstenu nehleďte na žádné poučky, které vznikly v minulosti jako promyšlený marketingový tah. Vezměte spíše v potaz vaše finanční možnosti a očekávání partnerky. Myslete však na to, že na zásnubním prstenu se nevyplatí šetřit. Zlatý šperk s diamantem se stane ženiným společníkem na celý život. Pokud chcete, aby prsten se značnou symbolickou hodnotou dlouho vydržel, vyplatí se do kvality investovat. 

Nevíte si s výběrem zásnubního prstenu rady? S radostí vám osobně poradíme v našem ateliéru v centru Prahy. Stačí nás kontaktovat a domluvit si nezávaznou schůzku. 

 tlacitko