Zásnubní prsten. Symbol dvou spřízněných duší.

Zásnubní prsten, symbol věčné lásky, který nelze zlomit ani rozdělit. Kruh bez začátku a konce, věčný, nekonečný a dokonalý. 

Jeho historie se začala psát již ve starověkém Egyptě cca před 4800 lety. Tehdy si snoubenci splétali kroužky z papyru či rákosí. Ty však dlouho nevydržely. Později tento materiál nahradila kůže, kost, slonovina nebo kov. Platilo pravidlo, čím dokonalejší a dražší materiál, tím větší láska. 

Následně tento symbol převzali i jiné kultury, které snubní prsteny z kovů či jiných materiálů začaly nahrazovat kombinací drahých kovů a kamenů. Diamanty se začaly využívat až v druhé polovině 15. století. Jejich velký rozmach nastal v roce 1870, kdy byly objeveny diamantové doly v Africe. Od té doby až dodnes jsou diamantové prsteny oblíbenou volbou všech zasnoubených dvojic. Představují totiž trvalou věrnost a lásku.  

Vybrat si správný zásnubní prsten je velmi důležité, protože tento jemný šperk by měl odrážet osobní styl snoubenců. Není však jednoduché si ten správný styl vybrat. Možností je mnoho. Představíme vám aktuální trendy, které platí pro rok 2021. 

Zásnubní prsteny s broušeným diamantem

Tento typ prstenů patří k takzvaným evergreenům, které jsou oblíbené v každé době. Jeho centrální broušený diamant, většinou s kulatým tvarem (briliant), je zasazen do lůžka s 3 a více krapnami. Obroučka prstenu může mít různou tloušťku i barvu zlata. Velmi trendy jsou prsteny z růžového a žlutého zlata. Bílé zlato patří k oblíbené klasice. 
 
Věděli jste, že: „Moderní briliantový brus je znám od roku 1917 (Marcel Tolkowski). Jeho vzhled byl přesně matematicky spočítán tak, aby se světlo, které prochází diamantem dvojlomem odrazilo a tím vytvořilo maximální intenzitu barev – brilanci. Ideální brus má celkem 57 plošek. Horní část kamene má 1 tabulku + 32 plošek, spodní část kamene je vybroušena z 24 plošek.“.

  197-1 68 224

Zásnubní prsteny se třemi kameny

Poprvé tento prsten představila vévodkyně ze Sussexu. Její zásnubní prsten tvořil velký diamant, který po stranách lemovaly dva menší postranní diamanty. Tyto tři kameny se i díky silné symbolice staly velmi oblíbené. Pro jedny představují přátelství, lásku a věrnost, pro druhé minulost, současnost a budoucnost snoubenců. 

554-2 101

Modré zásnubní prsteny

Rok 2021 přeje zásnubním prstenům s modrým kamenem. Modrá je pro mnohé symbolem ryzí lásky, barvou nebe i andělů. Patří k nejoblíbenějším barvám vůbec. Na našem webu nabízíme zásnubní prsten BLUE ELEMENT. Jeho nádherná modrá barva je ve světě lab-grown diamantů velmi vzácná. Pokud ho zkombinujete s jemným kroužkem snubního prstenu, vznikne vám dokonalý celek. 

 F2

Zásnubní prsteny ve stylu Vintage

Jejich vznik byl inspirován historií. Kombinace dokonale propracovaného filigránu se třpytem diamantů dodává těmto prstenům starožitný nádech. Pokud toužíte po tomto typu prstenu s lab-grown diamanty, kontaktujte nás. Na základě vámi předložených podkladů je pro vás umíme vyrobit do 5 týdnů od schválení návrhu.  

F6 F7 F8

Obroučka   

Jednoduché obroučky jsou stále in. Je to univerzální řešení, které se právě v této covidové době dá lehce dezinfikovat. Jejich velkou výhodou je možnost kombinování s ostatními prsteny, které již vlastníte. 

 533-2  536-1116-2113

Zásnubní prsteny s lab-grown diamanty 

Několik posledních let se velké oblibě těší zásnubní prsteny s lab-grown diamanty. Jejich přítomnost zcela změnila celý šperkařský průmysl. Metoda výroby laboratorních diamantů je nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale díky vyspělým technologiím se tyto dokonale broušené kameny staly daleko dostupnější pro snoubence.  
Laboratorní diamanty jsou fyzikálně, chemicky i opticky naprosto stejné s těženými kameny. V současné chvíli existují dvě metody výroby lab-grown diamantů. Metoda HPHT- vysoký tlak, vysoká teplota. Celý proces výroby diamantů velmi věrohodně simuluje vznik těchto kamenů v nitru naší planety.  
Metoda CVD – přirůstání z plynné směsi. Při této metodě diamanty rostou ve vakuových plazmových reaktorech, do kterých se vloží diamantová deska. Na tu se následně vstřikuje plynný uhlovodík. Mikrovlny rozloží molekuly plynu a atomy uhlíku se následně vysrážejí na diamantových deskách. Pěstovaný diamant začne vertikálně přirůstat.  

Jakmile šperkaři takto vyrobený diamant vybrousí a vyleští, nepoznáte rozdíl. Dokonce ani odborník to pouhým okem nepozná.  
 

Laboratorní diamanty a zásnuby světových celebrit

Protože se laboratorní diamanty postupně stávají důležitým proudem šperkařství, začíná je nosit stále více celebrit. Nejčastěji jde o ekologické aktivisty a obhájce lidských práv.  
Mezi ně patří třeba dcera populárního lovce krokodýlů Steva Irwin, Bindi Irwin. Ta se v roce 2019 zasnoubila se svým dlouholetým přítelem Chandlerem Powellem. Její zásnubní prsten tvořil laboratorní diamant.

F1 dala bych to jako úvodní  F4

Zdroj: Internet

Herci Nikki Reed a Ian Somerhalder potvrdili své zasnoubení v únoru 2015, pouhých šest měsíců poté, co spolu začali chodit. Na začátku zásnubní prsten herečky Twilight neobsahoval laboratorně vypěstovaný diamant, později ho však nechala přepracovat a těžený kámen nahradila lab-grown diamantem

F5  F3

Zdroj: Internet

Pokud ani vám není lhostejná otázka ochrany životního prostředí, jste zastánci udržitelného způsobu života a toužíte po tom zpečetit svůj vztah hodnotným šperkem, který ani po letech neztratí na své kráse, laboratorní diamanty jsou pro vás to nejlepší řešení.