Osobní schůzky jsou možné v našem ateliéru na adrese Palackého 718/9 110 00 Praha 1 pouze po telefonické domluvě (775 873 129) v pracovních dnech po-pá 9:00-17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Šperky a my

Šperky jsou součástí našeho života. Zdobily lidstvo již ve starověkém Egyptě, Mezopotámii i Persii. Tehdejší vládci si často zlatými šperky zkrášlovali svá těla, aby okolí ukázali své bohatství. Šperky nikdy nebyly pouze záležitostí žen, ale nosili je muži i děti. V té době se věřilo, že jsou to amulety, které chrání před různými zlými silami. 

I když dnes už na pověry nevěříme tolik jako dřív, přesto nosíme šperky jako amulety pro štěstí nebo jako památku na milované blízké. Primárně nás však šperky zdobí. Vyjadřujeme jimi svůj styl, vyznání i postoj k životu. Není důležité, jestli si je koupíme nebo je necháme vyrobit dle svých představ u známých klenotníků.

Ti v poslední době stále častěji řeší se svými zákazníky výrobu osobního šperku pro sebe nebo milovanou osobu. Cílem je vytvořit takový klenot, který by dokonale vystihl samotnou podstatu osobnosti svého majitele či majitelky. 

Pokud i vy uvažujete o osobním šperku pro sebe nebo někoho blízkého a nevíte, co vše je potřeba zvážit, než se vaše představa zhmotní, bude se vám hodit náš malý návod. Ukáže vám, nad čím byste se měli zamyslet v případě zakázkové výroby. 

Výše investice

Jakou částku chcete nebo můžete do šperku investovat?

Styl

Jde o osobu spíše konzervativní, sportovní nebo extravagantní?

Věk

Starší osoby již vědí, co jim sluší. Jejich styl bývá více vyhraněný. Mladší zase rádi experimentují a jsou více odvážní.  

Příležitost

Kdy bude daná osoba šperky nosit? Spíše výjimečně nebo každý den do práce?

Zvyky

Mění obdarovaná osoba často šperky k oblečení nebo je nikdy nesundává?

Typ šperku

Prstýnek, náušnice, přívěsek, náramek nebo set?

Pokud žijete v trvalém vztahu, je prstýnek skvělou volbou. Krásně podtrhne výročí i důležité životní momenty. Ve chvíli, kdy ještě v dlouhodobém vztahu nejste a ani o tom nepřemýšlíte, mohl by být prsten příliš zavazující.

U náušnic je nutné vědět, zda má žena dírky v uších. Následně je dobré zvážit její zvyky. Jaký typ náušnic nosí (puzetky nebo šroubovací). Jak často je sundává, a jestli vůbec? Dává přednost spíše peckám, kruhům nebo visacím náušnicím?

Přívěsek je univerzální řešení. Ten čas od času nosí každá žena.

Náramek je skvělá volba, pokud ho žena nosí a vy víte, jaký má obvod zápěstí.

Set je komplexní řešení. Obdarovaná osoba nemusí řešit u jednoho outfitu rozdílný styl náušnic a přívěsku. Jelikož v případě diamantů nejde zrovna o levnou záležitost, lze si nákup rozplánovat. Při jedné příležitosti pořídíte například přívěsek a při jiné zase náušnice. Každá žena jistě ocení takto promyšlený koncept.

Barva zlata

V našem e-shopu nabízíme šperky ve třech barevných provedeních zlata. Bílé, růžové a žluté. Výběr pak závisí na stylu konkrétní osoby, případně se lze rozhodnout na základě barvy pokožky, vlasů a barvy očí.

Termín zhotovení

Pokud zvažujete výrobu osobního šperku, je nutné do svého plánování zahrnout i čas na přípravu a realizaci. Obvykle tato doba činí až 5 týdnů od potvrzení přesné specifikace.

Přijde vám, že věcí, které musíte zvážit je moc, a že to sami nezvládnete? Nezoufejte. Rádi vám se vším osobně poradíme. Stačí nás kontaktovat na eshop@tiami.cz. Do 48 hodin se vám ozveme a vše s vámi probereme po telefonu nebo osobně v našem ateliéru.

Ve chvíli, kdy máme jasnou specifikaci zlatého šperku s lab-grown diamanty, celý koncept naceníme. Výše zálohy činí 50 % nejvyšší možné předpokládané ceny. Přesnou cenu šperku nelze vždy 100 % odhadnout, záleží na tom, jaká bude celková váha zlata. Záloha se platí převodem nebo jednoduše kartou. 

Celková doba realizace může být až 5 týdnů. U snubních prstenů se v této době doporučuje osobní zkouška, při které se velikost prstenu upraví na míru.

Pokud se rozhodnete pro osobní šperk, doporučujeme využít i možnosti personifikace. Do šperku můžeme zapracovat jakékoliv osobní sdělení, jako například jméno, přezdívku, iniciály, datum nebo třeba srdíčko, které vše podstatné řekne za vás.

Nejčastěji se tvz. gravírování (technologie pro personifikaci) umisťuje na vnitřní stranu prstenu. Kvůli nedostatku místa již méně na náušnice nebo přívěsek. 

K doplňkovým službám společnosti TIAMI patří také výroba personifikované dárkové krabičky. Ta je z biologicky plně odbouratelného materiálu vyrobeného z kukuřičného nebo bramborového škrobu či cukrové třtiny. Tento materiál neobsahuje žádné chemikálie a přídatné látky jako běžné plasty z ropy. Šetří tedy spotřebu neobnovitelných fosilních zdrojů, jakou je například právě ropa. Dále snižuje produkci skleníkových plynů, jako je CO2. Díky své odbouratelnosti se v přírodě za poměrně krátkou dobu rozloží a neznečišťuje tak světové ekosystémy, jako jsou řeky, moře a oceány.

Na vaše přání vám na krabičku můžeme vytisknout jakýkoliv osobní vzkaz, datum, jméno nebo srdíčko či kytičku. Výroba tohoto personifikovaného balení je při zadání zakázkové výroby zdarma. Před samotnou realizací balení vám odešleme 3D návrh ke schválení.

A to je vše. Splnit si sen o osobním šperku s lab-grown diamanty nikdy nebylo tak jednoduché. Co myslíte?

Přejeme vám krásný den.

Vaše TIAMI

tlacitko